Posiłki

Zapewniamy posiłki zawierające najwyższe wartości odżywcze.

Dbamy o różnorodność dań, ich świeżość i właściwe przygotowanie. Biorąc pod uwagę fakt, iż dzieci w wieku przedszkolnym są w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju dbamy o prawidłowe żywienie naszych podopiecznych. Uwzględniamy również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.

Rodzice codziennie mają wgląd do aktualnego jadłospisu. Nauczycielki zachęcają dzieci do kosztowania nowych dań, ale nie zmuszają dzieci do jedzenia. W czasie wspólnie spędzonych chwil przy stole dbamy o przekazanie zasad dobrego zachowania się i umiejętności posługiwania się sztućcami.

Zapewniamy cztery posiłki dziennie:

8.30 – pierwsze śniadanie – kolorowe kanapki z pomidorem, ogórkiem, serem, wędliną, pyszna zupa mleczna, jajka na twardo, kiełbaski oraz na słodko kanapki z dżemem owocowym, jogurt, mleko, herbata, kakao; 2 razy w tygodniu szwedzki stół,
10.15 - drugie śniadanie – soki, owoce, desery,
12.00 - pierwsze danie obiadowe – zupa,
14.20 - drugie danie obiadowe mięsne lub jarskie, surówki lub gotowane warzywa, kompot ze świeżych lub mrożonych owoców, owoc.